betinf.com · SPORTS BETTING INFORMATION

UEFA Champions League 2023/24 qualifiers

Group stage
1ENGManchester City145.000
2GERBayern Munchen136.000
3ESPReal Madrid121.000
4FRAParis Saint-Germain112.000
5ENGManchester United104.000
6ESPBarcelona98.000
7ITAInternazionale96.000
8ESPSevilla91.000
9GERBorussia Dortmund86.000
10ESPAtletico Madrid85.000
11GERRB Leipzig84.000
12PORBenfica82.000
13ITANapoli81.000
14PORPorto81.000
15ENGArsenal76.000
16UKRShakhtar Donetsk63.000
17AUTSalzburg59.000
18NEDFeyenoord51.000
19ITAAC Milan50.000
20ITALazio42.000
21SRBRed Star Belgrade42.000
22ESPReal Sociedad33.000
23SCOCeltic31.000
24ENGNewcastle United21.914
25GERUnion Berlin17.000
26FRARC Lens12.232
Play-off round
champions path
1SUIYoung Boys34.500
2BELRoyal Antwerp17.000
3rd qualifying round
champions path
1CZESparta Praha14.000
2GREAEK Athens11.000
league path
1SCOGlasgow Rangers54.000
2PORSporting Braga44.000
3NEDPSV Eindhoven43.000
4FRAOlympique Marseille33.000
5SRBBacka Topola6.475
2nd qualifying round
champions path
1CRODinamo Zagreb55.000
2DENKobenhavn40.500
3TURGalatasaray31.500
4NORMolde24.000
5CYPAris Limassol4.895
league path
1BELRacing Genk18.000
2UKRDnipro8.000
3SUIServette6.335
4GREPanathinaikos5.045
1st qualifying round
1HUNFerencvaros27.000
2AZBQarabag25.000
3SVKSlovan Bratislava24.500
4BULLudogorets Razgrad21.000
5MOLSheriff Tiraspol19.500
6BLSBATE Borisov15.000
7KAZAstana14.000
8ISRMaccabi Haifa13.000
9LITZalgiris Vilnius11.000
10FINHJK Helsinki11.000
11ESTFlora Tallinn10.500
12IRLShamrock Rovers9.000
13WALThe New Saints9.000
14SLOOlimpija Ljubljana9.000
15BOSZrinjski Mostar8.500
16GIBLincoln Red Imps8.500
17FARKlaksvik8.000
18GEODinamo Tbilisi7.500
19POLRakow Czestochowa5.000
20ALBPartizani Tirana5.000
21SWEHacken4.750
22ROMFarul Constanta4.100
23LATValmieras3.500
24KOSBallkani3.000
25NIRLarne3.000
26ARMUrartu3.000
27MLTHamrun Spartans2.500
28LUXSwift Hesperange1.800
29MACStruga1.100
Preliminary round
1MONBuducnost Podgorica7.500
2ISLBreidablik6.000
3SMATre Penne4.000
4ANDAtletic Club d'Escaldes1.033
Play-off round - 22/23, 29/30 August
champions route
Galatasaray - Molde2:1 (3:2)
Young Boys - Maccabi Haifa3:0 (0:0)
Copenhagen - Rakow1:1 (1:0)
AEK Athens - Antwerp1:2 (0:1)
league route
Panathinaikos - Braga0:1 (1:2)
PSV - Rangers5:1 (2:2)
3rd qualifying round - 8/9, 15 August
champions route
Sparta Prague - Copenhagen3:4 (0:0)
Galatasaray - O. Ljubljana1:0 (3:0)
Maccabi Haifa - Slovan Bratislava3:1 (2:1)
Molde - Klaksvik2:0 (1:2)
Aris - Rakow0:1 (1:2)
AEK Athens - D. Zagreb2:2 (2:1)
league route
TSC - Braga1:4 (0:3)
Sturm Graz - PSV1:3 (1:4)
Servette - Rangers1:1 (1:2)
Marseille - Panathinaikos2:2 (0:1)
2nd qualifying round - 25/26 July, 1/2 August
champions route
BATE - Aris3:5 (2:6)
Astana - D. Zagreb0:2 (0:4)
Copenhagen - Breidablik6:3 (2:0)
Galatasaray - Zalgiris1:0 (2:2)
Molde - HJK2:0 (0:1)
league route
O. Ljubljana - Ludogorets2:1 (1:1)
Slovan Bratislava - Zrinjski2:2 (1:0)
Panathinaikos - Dnipro2:2 (3:1)
Hacken - Klaksvik3:4 (0:0)
Qarabag - Rakow1:1 (2:3)
Genk - Servette2:3 (1:1)
Maccabi Haifa - Sheriff Tiraspol4:1 (0:1)
1st qualifying round - 11/12, 18/19 July
BATE - Partizani2:0 (1:1)
Sheriff Tiraspol - Farul Constanta3:0 (0:1)
Maccabi Haifa - Hamrun2:1 (4:0)
Breidablik - Shamrock2:1 (1:0)
Struga - Zalgiris1:2 (0:0)
TNS - Hacken0:2 (1:3)
Zrinjski - Urartu3:3 (1:0)
Flora - Rakow0:3 (0:1)
Ferencvaros - Klaksvik0:3 (0:0)
Qarabag - Lincoln Red Imps4:0 (2:1)
Ludogorets - Ballkani4:0 (0:2)
Valmiera - O. Ljubljana1:2 (1:2)
Dinamo Tbilisi - Astana1:2 (1:1)
Larne - HJK2:2 (0:1)
Hesperange - Slovan Bratislava0:2 (1:1)
Preliminary round - 27, 30 June
Atletic Escaldes - Buducnost0:3
Tre Penne - Breidablik1:7
Buducnost - Breidablik0:5